Preskočiť navigáciu

Počas letných prázdnin realizovala knižnica v spolupráci s Mestom Zvolen podujatia, ktoré pripravili knihovníčky z krajskej knižnice v priestoroch FUN zóny  na Námestí SNP vo Zvolene.

7. augusta 2015 sa uskutočnilo podujatie pre deti Prázdninové príbehy. Deti sa s pomocou literárnych príbehov naučili odovzdávať svoje zážitky z prázdnin formou rozprávania a písania listov.

13. augusta 2015 sa uskutočnilo podujatie pre dospelých pod názvom „Provokatívne detektívky“, kde bola prezentovaná tvorba regionálneho autora, rodáka zo Zvolena - Toronta Naru, tentoraz najmä jeho detektívky (ktorej je spoluautorom), ktorá nedávno vyšla pod názvom „Švédska šesťdesiattrojka“. Spisovateľ a aktivista Toronto Nara, alias PhDr. Michal Albert, PhD. je autorom kníh: Švédska šesťdesiattrojka (2015); Noc s gejšou (2014); Pliaga Severného Panteonu (2014).

20. augusta 2015 sa uskutočnilo podujatie pre deti Hráme sa ..., ktoré bolo alternatívnou ponukou zmysluplného trávenia voľného času pre prázdninujúce deti. Knihovníčky sa pri príprave podujatia inšpirovali literatúrou na túto tému, ktorú je možné nájsť vo fonde knižnice.