Preskočiť navigáciu

Šetrite čas - odložte si knihu - nová služba krajskej knižnice

NOVÁ SLUŽBA - ODLOŽ SI KNIHU

VYBERTE SI KNIHY V ON-LINE KATALÓGU A MY ICH PRE VÁS ZA POPLATOK

PRIPRAVÍME 

Nová služba krajskej knižnice je určená predovšetkým pre tých, ktorí z časových alebo iných dôvodov nemôžu stráviť v knižnici čas vyberaním kníh. V on-line katalógoch si môžu vybrať z voľných kníh a objednať si ich prostredníctvom služby OBJEDNAJ ODLOŽENIE. Službu môžu využiť len registrovaní čitatelia. Za každú objednanú knihu účtujeme poplatok ako za rezerváciu 0,45 €.

Službu ODLOŽ SI KNIHU sme pripravili v rámci
Týždňa slovenských knižníc 2016!

AKO SI KNIHY ODLOŽIŤ?

Knihy si čitatelia môžu vybrať prostredníctvom on-line katalógov Clavius a Carmen. Po výbere z titulov, ktoré sú voľné, si môžu objednať knihy na odloženie v knižnici. Knihovníčky čitateľom tituly pripravia k Centrálnemu výpožičnému pultu, kde budú pripravené medzi rezervovanými titulmi. Potom čitateľovi zašlú potvrdzujúci e-mail, v ktorom bude uvedené, že titul je pripravený na prevzatie. Pokiaľ ste v knižnici neuviedli mailovú adresu, zašlite ju na sluzby@kskls.sk, aby sme Vám mohli poslať potvrdzujúci e-mail o vybavení objednávky.

POSTUP ODLOŽENIA KNÍH V KATALÓGU CLAVIUS:

Keď pri vyhľadávaní v on-line katalógu nájdete voľný titul, zobrazí sa Vám možnosť - OBJEDNAJ ODLOŽENIE.

Odloženie knihy

Po kliknutí na možnosť OBJEDNAJ ODLOŽENIE sa zobrazí informačné okno, kde máte možnosť pokračovať vo vyhľadávaní a pridať si do objednávky ďalšie tituly, zrušiť objednanie alebo realizovať priamo objednávku zadaním identifikačných údajov - číslo Vášho preukazu alebo e-mail (pokiaľ ste ho uviedli pri registrácii v knižnici) a Vaše PIN.


 Odloženie knihy

Po odoslaní objednávky sa Vám zobrazí správa, že je objednávka uložená. Keď bude kniha pripravená v knižnici pri Centrálnom výpožičnom pulte na prízemí, dostanete na e-mail správu o pripravenej rezervácii. Potom si môžete prísť knihu prevziať do dátumu uvedenom v správe. 

POSTUP ODLOŽENIA KNÍH V KATALÓGU CARMEN:

Keď pri vyhľadávaní v on-line katalógu nájdete voľný titul, zobrazí sa Vám možnosť - OBJEDNAŤ ODLOŽENIE. Po kliknutí myšou na ikonu budete upozornení, že musíte byť najprv prihlásení. Prihláste sa, prosím, v pravej časti katalógu cez číslo čitateľského preukazu a PIN.

Odloženie knihy

 

Po prihlásení a kliknutí na ikonu Vás systém upozorní na poplatok za službu.


 Odloženie knihy

 

Ak súhlasíte s objednaním titulu za poplatok, potvrdíte správu.

 

Odloženie knihy

Po objednaní vybraného titulu si môžete svoju objednávku skontrolovať v pravej časti stránky na Vašom čitateľskom konte - Objednávky odložení. O pripravení objednaného titulu pri Centrálnom výpožičnom pulte na prízemí knižnice budete informovaný mailom.

Odloženie knihy