Preskočiť navigáciu
V krajskej knižnici v mesiacoch september 2016 až marec 2017 sa uskutoční séria podujatí z projektu Deti, hurá do čítania 2.
 
Podujatia budú spoločnými stretnutiami žiakov základných škôl so slovenskými spisovateľmi a ilustrátormi pre deti a mládež. Postupne sa tak deti oboznámia s tvorbou týchto autorov: Ľubomír Feldek, Gabriela Futová, Peter Glocko, Daniel Hevier, Ľubica Kepštová, Jela Mlčochová, Valentín Šefčík, Ján Uličiansky, Alžbeta Verešpejová. V rámci projektu sú pre žiakov pripravené aj tri tvorivé dielne s ilustrátormi: Martinom Kellenbergerom, Martinou Matlovičovou a Miroslavom Regitkom, na ktorých budú deti výtvarne stvárňovať prečítané literárne príbehy a z prác bude zostavená výstava Literárne príbehy detskými očami. Na podujatia sa môžu hlásiť najmä organizované skupiny detí, ale vítaní sú všetci, ktorých zaujíma súčasná literatúra a ilustrácia pre deti a mládež. Pre všetkých čitateľov bude pripravený propagačný materiál vo forme záložiek s profilmi besedujúcich ilustrátorov a spisovateľov.
 
PODUJATIA Z VEREJNÝCH ZDROJOV
PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA
- HLAVNÝ PARTNER PODUJATÍ
 
Renováciu oddelenia literatúry pre deti a mládež podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu
 
 
Pozvánka na podujatia projektu Deti, hurá do čítania 2
 
Stiahnite si pozvánku (jpg, 150 kb)