Preskočiť navigáciu
Krajská knižnica v rámci Týždňa slovenských knižníc sprístupnila pre deti a mládež vynovené a veselšie priestory s novým detským kútikom na hry a oddych aj pre najmenších návštevníkov.
 
Oddelenie tvoria 3 miestnosti, ktoré boli kompletne rekonštruované v roku 1985 a odvtedy každoročne slúžia viac ako 3 000 čitateľom a cca 6 000 návštevníkom podujatí a aktivít knižnice pre deti a mládež. Výmenou účelového nábytku, kobercov a osvetlenia v marci 2017 sa vytvoril dôstojný a funkčný priestor na hry, oddychové čítanie a zmysluplné trávenie času pre detských čitateľov a mládež. Vytvorením atraktívneho prostredia chceme motivovať detských čitateľov, matky s deťmi, rodiny, aby trávili voľný čas s knihami v príjemnom prostredí, kde sa dá relaxovať a vzdelávať. Skvalitnením interiérového a nábytkového vybavenia chceme zvýšiť komfort detských používateľov knižnice.
 
Slávnostné otvorenie oddelenia literatúry pre deti a mládež sa uskutočnilo 15. marca 2017. Kráľovstvo detských kníh otvoril nový kráľ detských čitateľov Jakub Markech, ktorý bol korunovaný na kraľovanie v ríši rozprávok a detských kníh v roku 2017.
 
Renováciu oddelenia literatúry pre deti a mládež
z verejných zdrojov podporil
Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu.
 
Renováciu oddelenia literatúry pre deti a mládež podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu
 
Ďakujeme a tešíme sa na spokojných a šťastných
detských čitateľov a návštevníkov podujatí!
 
Renovácia oddelenia literatýry pre deti a mládež vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia
 
Renovácia oddelenia literatýry pre deti a mládež vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia
 
Slávnostné otvorenie oddelenia literatýry pre deti a mládež vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia