Preskočiť navigáciu

V rámci Týždňa slovenských knižníc sa uskutočnila 29. marca 2012 v oddelení literatúry pre deti a mládež "Korunovácia kráľovnej detských čitateľov", pri ktorej boli ocenení a získali diplomy traja najaktívnejší detskí čitatelia v roku 2011. Kráľovskú korunu z rúk riaditeľky krajskej knižnice Ing. Miloty Torňošovej získala kráľovná Veronika Debnárová zo ZŠ na ul. Hrnčiarskej vo Zvolene, ktorá prečítala 227 titulov kníh. Titul "prvý rytier" získal minuloročný kráľ detských čitateľov Juraj Oravčok zo ZŠ na Nám. mládeže vo Zvolene, ktorý prečítal 200 titulov kníh za rok 2011. Ocenenie "prvá dáma" získala Michaela Donovalová zo ZŠ na ul. Hrnčiarskej vo Zvolene za 193 prečítaných kníh. Zaujímavosťou je, že kráľovná detských čitateľov a jej prvá dáma sú spolužiačkami.

Krajská knižnica už niekoľko rokov oceňuje najusilovnejších detských čitateľov. Kritériom je počet vypožičaných kníh z knižnice na čítanie v predchádzajúcom roku. Korunovácia prebieha v oddelení literatúry pre deti a mládež za prítomnosti spolužiakov najaktívnejších čitateľov. Kráľovná detských čitateľov pre rok 2012 symbolicky prebrala vládnutie nad rozprávkovou krajinou kníh, zložila sľub vernosti a spravodlivého vládnutia až do obdobia vyhlásenia nového kráľa detských čitateľov. Ocenenie prevzali žiaci z rúk riaditeľky krajskej knižnice.

Knižné a vecné ceny detským čitateľom venoval Knižný veľkoobchod Pemic, Banskobystrický samosprávny kraj a Slovenská sporiteľňa.

článok na zv-podujatia.com

článok denníka SME

Kráľovná detských čitateľov 2012


Kráľovná detských čitateľov 2012

Korunovácia kráľovnej detských čitateľov pre rok 2012 - korunovačné "klenoty"
Original