Preskočiť navigáciu

Dňa 29. marca 2012 sa uskutočnilo stretnutie pod názvom "Odkazovač: Brusel - besiedka o tom, ako sa v jednom lieviku do víru dostali belgickí Slováci, ich českí bratia, europolitici a umelci" s Monikou Necpálovou, regionálnou novinárkou, fotografkou a herečkou.

Ako farebné kartičky s načmáranými poznámkami uviedla Monika Necpálová zaujímavé rozhovory, prekvapivé zážitky a nové poznatky zo stáže na európskom politickom poli.

Monika Necpálová (1985) žije v Budči. Ako novinárka začínala vo Zvolenských novinách. Práca je aj jej koníčkom. Venuje sa žurnalistike, divadelným projektom (začínala v divadle Habakuky), je herečkou v divadle malých javiskových foriem, venuje sa písaniu poézie, drámy, dokumentárnej literárnej tvorby. Spolupracuje so zahraničnými Slovákmi, časopisom Slovenské dotyky Praha. Medzi jej záľuby patrí aj cestovanie a fotografovanie. V decembri minulého roka sa zúčastnila niekoľkotýždňovej stáže v Bruseli. So zážitkami z tohto pobytu sa chce podeliť na podujatí najmä so stredoškolskou mládežou.

Odkazovač - Brusel


Odkazovač - Brusel

Odkazovač - Brusel - pútavé rozprávanie Moniky Necpálovej o stáži v Bruseli
Original